Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

Українська молодь діаспори збереться на форумі у Вінниці

В серпні у Вінниці відбудеться Форум «Вінниця – 2016», організований  Світовим конгресом українських молодіжних організацій. Участь у ньому візьме близько 60 молодих людей з різних країн світу, які своє коріння мають в Україні. Також будуть запрошені представники світового і європейського конгресів українців,  дипломатичного корпусу, очільники громадських організацій діаспори та багато інших гостей. 

Сьогодні, 23 травня, у Вінниці побували організатори форуму – голова Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак та голова Європейського конгресу українців, перший заступник голови Світового конгресу українців Ярослава Хортяні. Вони зустрілися із міським головою Сергієм Моргуновим та головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, щоб обговорити організаційні питання з приводу проведення у Вінниці форуму.

Під час спілкування з пресою організатори форуму зазначили, що він планується на 22-27 серпня, і це буде перший візит української діаспори у Вінницю. «У серпні сюди приїде молодь діаспори, щоб поділитись своїм досвідом, розказати, як вони люблять Україну, хоча більшість із них народились за кордоном. Але вони зберігають культурну спадщину, розмовляють українською, пишаються, що вони українці. Наша молодь розкаже, який потужний волонтерський рух вона організувала, яку лобістську роботу вони проводять заради своєї прабатьківщини. Навіть наші уряди інколи не розуміють, чому вони не асимілювались, чому так тягнуться до України», –  каже Ярослава Хортяні.   

Голова Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак розповів, що форум буде складатись з трьох частин: офіційної, неофіційної та культурної. «На офіційну частина ми запрошуємо євродепутів, представництво дипломатичного корпусу в Україні, керівництво  державних органів влади України та інших гостей. Неофіційна частина більше сконцентрувана на молодь діаспори. Планується програма, яка буде складатись з різних тренінгів, спілкування молодіжних лідерів, можливо, будуть майстер-класи та інше. Все буде узгоджуватися під час формування більш детальної програми. Також буде культурна програма – діаспора-фест», - розповів Мирослав Гочак.​

Last modified on 03/08/2016

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: