Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

У Вінниці проходить Форум української молоді діаспори «Вінниця 2016»

22 серпня у Вінниці розпочався Форум української молоді діаспори «Вінниця 2016». На форум з’їхалися представники з близько 30 країн світу. Триватиме форум шість днів та закінчиться підведенням підсумків роботи і плануванням наступного року роботи у суботу, 27 серпня.

Організатором Форуму є Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики України, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради.

Урочисте відкриття заходу проходило у Вінницькому академічному музично-драматиичному театрі ім.М.Садовського. Серед почесних гостей у форумі взяли участь поважні гості різних галузей та сфер життєдіяльності з України та світу, серед яких менеджер програми Центру лідерства «Відкритий світ» Льюїс Маланек (США), міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова Української Центральної Репрезентації в Аргентинській Республіці Петро Лилик, Преосвященний Владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ, Митрополит Вінницький і Брацлавський Роман і отець Сергій, Архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаіл, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, Архієпископ Житомирський і Овруцький Української Православної Церкви Київського Патріархату Ізяслав, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, Голова товариства «Українці в Фінляндії» Денис Перцев, президент іспано-української торгової палати Михайло Петруняк, заступник міністра молоді і спорту України Олександр Ярема, заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко, депутати Верховної Ради України Іван Крулько та Дмитро Лубінець, голова УВКР Михайло Ратушний, ректор Івано-Франківського Богословського інституту ім. прп. Феодосія отець Ігумен Феогност, віце-президент ICC Тарас Демкура та інші почесні гості.

Розпочалось урочисте дійство форуму з виконання державного гімну України, а далі з вітальними словами перед учасниками виступили президент СКУМО Мирослав Гочак, почесні гості, представники місцевої влади.

З поміж усіх художніх колективів, які виступили на офіційній церемонії відкриття, особливо запам'ятався виступ дитячого колективу «Шарм» з Волноваського району Донецької області, яких до Вінниці привіз депутат Верховної Ради України Дмитро Лубінець. Виступ дітей у Вінницькому академічному театрі ім. Садовського був настільки щирим, теплим, світлим і емоційним, що не зміг залишити байдужим нікого з присутніх у залі.

Також під час офіційної церемонії відкриття цінними подарунками президента Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій Мирослава Гочака нагороджені діти з Донеччини, які стали переможцями всеукраїнського конкурсу малюнків «Мир очима дітей».

Перед офіційною церемонією відкриття форуму відбулося засідання керівництва СКУМО та організацій-членів. Одне з перших рішень – схвалення заявки на членство у СКУМО Української молодіжної асоціації «Зоря» з Литовської Республіки. Під час засідання також делегатами заслухано та схвалено звіт Президента СКУМО та його першого заступника, фінансовий звіт Організації та звіт Контрольно-ревізійної комісії. Новим секретарем СКУМО обрано Тараса Іванця, а також вирішено створити секретаріат СКУМО. Про результати своє діяльності розповіли також і організації-члени Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій.

Наступний день форуму запам’ятався надзвичайно цікавою та плідною секційною роботою. Під час секційних засідань учасники працювали за чотирма основними напрямками: «Основні напрямки та розвиток молодіжного руху в діаспорі», «Інформаційно-комунікаційний потенціал світового українства», «Залучення інвестицій через співпрацю з діаспорою та розвиток економіки України» та «Збереження національної ідентичності молоді діаспори через культурно-освітню призму».

Модераторами секцій виступили Олександр Греченюк (Румунія), Мирослав Гочак (Республіка Сербія), Ганна Крисюк (Україна) та Андрій Якубув (Королівство Іспанія) відповідно. Серед спікерів – замміністра молоді та спорту України Олександр Ярема, Перший заступник Президента Світового Конгресу Української Молоді Дмитро Лєкарцев, Заступник Міністра молоді та спорту України 2014 - 2016 рр. Сергій Митрофанський, начальник відділу соціального захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Володимир Вовк, Заступник міністра інформаційної політики Артем Біденко, Заступник директора міжнародного інституту освіти, культури і зв'язків з діаспору НУ «Львівська політехніка» Андрій Яців, журналіст Остап Дроздов, журналіст з Канади Skype-включенням Михайло Бацюра, Тарас Демкура, Президент Іспано-Української торгової палати Михайло Петруняк, Голова Товариства українців Фінляндії Денис Перцев, Голова Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, Голова української центральної репрезентації в Аргентинській Республіці, нейрохірург Петро Лилик, Директор Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, політолог, радник голови ВРУ Остап Кривдик та інші.

З 24 серпня розпочалася неформальна частина програми річного форуму СКУМО, яка включає в себе тренінги, зустрічі та пізнавальні екскурсії, і передбачена тільки для молоді діаспори. А також вже традиційно у День Української Незалежності учасники форуму провели патріотичний флеш-моб: учасники з різних країн привітали українців мовою своєї країни-перебування, усі разом заспівали гімн України та запустили у небо синьо-жовті кульки, а також порадували жителів та гостей міста своїми різнобарвними вишиванками.

Загалом, на форумі панує дружня творча атмосфера, учасники насолоджуються активним відпочинком та плідною роботою у тематичних секціях форуму, обмінюються професійним досвідом та діляться ідеями щодо розвитку молодіжного руху діаспори, більш активного залучення діаспорян до вирішення актуальних проблем в сучасній Україні.

Організатори висловлюють слова вдячності Міністерству молоді і спорту України, Вінницькій міській та обласній раді, Вінницькій облдержадміністрації, партнерам форуму – ЕКУ, «Шобелі Україна», «Мистецькі Ініціативи», ПЛАСТ, ГС «Промінь України», Barvy Ukrainian, а також інформаційним партнерам – 5 каналу, Еспресо, RIA, журналу БізнесWoman та міжнародному порталу Світове Українство.

Last modified on 26/08/2016

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: