Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

В Будапешті відбулась Нарада СКУМО

17-18 березня 2017 р. в Будапешті відбулась Нарада Світового Конґресу Українських Молодіжних Організацій в якій взяло участь керівнихтво СКУМО та представники молодіжних організацій членів СКУМО.

Нарада розпочалась з вітальних слів президента СКУМО Мирослава Гочака та заступника міністра молоді та спорту України Олександра Яреми. Серед, присутніх були учасники з Канади, Сербії, Румунії, Молдови, Литви, Німеччини, Словаччини, Сполученого Короловства/Острову Мен, Угорщини та України. Усі учасники наради кортко презентували свою діяльність та основну дискусію зосередили на стратетігію розвитку СКУМО та молодіжного руху в українській діаспорі, координацію роботи між молодіжними організаціями закордоном та ділились планами діяльності та проектами на майбутнє.

 Першого дня учасники Наради також побували в угорському парламенті де зустрілесь з речником української громади в Парламенті Угорщини та президентом Европейського Конґресу Українців і першим заступником президента Світового Конґресу Українців Ярославою Хортяні. Перед будівлею Парламенту долучились до міжнародної акції “Тризуб це Україна“.

 Другий день Наради пройшов у Центрі української культури в Будапешті де учасників привітав Юрій Кравченко голова Державного самоврядування українців Угорщини. Відбулась робота в круглих столах де крім вищезгаданих осіб та представників організацій, участь взяли народні депутати України з мiжфракційного депутатського об“єднання “Співпраця: Україна-Діаспора“ голова Дмитро Лубінець та Олег Барна, представники Дніпровської міської ради Артем Нідєлько директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики і Дар“я Біла заступник діректора департаменту гуманітарної політики.

 Обговорювались теми координації співпраці державних інституцій України та діаспори, перспективи розвитку українського молодіжного руху закордоном, молодь діаспори як чинник розширення українського інформаційного простору та Форуму української молоді діаспори який кінцем серпня відбудеться в м.Дніпро.

 Цього ж дня учасники Наради долучились до флеш-мобу “Крим це Україна“, зустрілесь з представництвом української молоді Угорщини, побачили як працює українська недільня школа при Державному самоврядуванні українців Угорщини в Будапешті та були присутні на презентації диску українських казок “Бабусинi казки“

Представники ГС “Промiнь Україна“ для дітей українських громад різних країн передали абетки розмальовки, правила дорожнього руху для дітей та газети "Промінець".

Last modified on 24/03/2017

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: