Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

СКУМО на молодіжному заході Ради Європи в Іспанії

18-23 вересня 2017 р., СКУМО взяв участь в семінарі з питань молоді в діаспорі, що проводився за програмою "18-ий Університет про Молодь та Розвиток" в форматі таборування у провінції Малаґа в Іспанії. Захід, на який з’їхалися 230 представників молодіжних орагнізацій з кількадесят країн, був організований Центром "Північ-Південь" Ради Європи, за підтримки міжнародних партнерів. СКУМО на заході предсталяв Андрій Якубув.
На відкритті заходу, з вітальним словом звернулися директор Центру Північ-Південь – португальський посол Антоніо Ґаміто, президент Європейського молодіжного форуму – Луїс Альварадо, генеральний директор Іспанського Інституту молоді – Хавіер Дорадо, президент Іспанської молодіжної ради – Хулія Чіка, посадовці Португальського Інституту молоді та ін.
Таборування відбулося на базі Євро-латино-американського центру молоді в селищі Молліна, провінції Малаґа, що на півдні Іспанії.
 
Тижнева робота з’їзду перепліталася спільним розглядом основних глобальних викликів сучасності та будівництву можливостей, однак самі учасники переважно були поділені для роботи в семінарах за низкою напрямків, серед котрих – "Роль молоді діаспори, як агентів інклюзивних суспільств та глобальної розвиткової освіти".
 
Представники двох десятків діаспор/країн в рамках семінару, який супроводжували три міжнародних тренера, презентували свої організації, обмінялися робочим досвідом та підійшли до вивчення практичних питань щодо діаспор та ролі молоді в них.
 
Поза цією програмою, учасники семінару знайомилися з молодіжною політикою в таких країнах Середземноморського партнерства, як Туніс та Ліван; підняли молодіжне питання у феномені біженства; в ході гри-симуляції наблизилися до проблем міжнародної співпраці на прикладі роботи Світового банку; долучилися до активної культурної програми; тощо.
 
В контексті знайомства з культурами Африки, за посередництва діаспорян – вихідців цього континенту, Андрій Якубув окремо презентував учасникам семінару історію знайомтсва та взаємодії Тараса Шевченка з афроамериканцем Айра Олдріджем,– як приклад важливості побудови взаємоцікавості для міжкультурного діалогу.
Учасники семінару долучилися до створення контактної мережі та оглянули наукові посібники та нові проектні можливості для своїх організацій.
 
З резолюцією заходу можна ознайомитися за посиланням
Last modified on 02/10/2017

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: