Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

Керівництво СКУМО відвідало зону АТО

19-20 серпня, напередодні Форуму української молоді діаспори в Дніпрі, група учасників відвідала зону АТО. На цю факультативну поїздку на південь Донецької області зголосилися 9 молодих діаспорян та 1 діаспорянка з 9 країн.

Це стало можливим завдяки запрошенню народного депутата України – Дмитра Лубінця, який є мажоритарником виборчого округу який охоплює Волноваський, Манґушський та Нікольський райони.

Під час програми, молоді діаспоряни відвідали штаби благодійних організацій «Я – Волноваха» та «Промінь Волноваха», познайомилися з діючими міжнародними програмами. Важливим моментом стало ознайомлення з роботою контрольно-пропускного пункту в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – одного з п`яти на лінії розмежування, яке щоденно пересікають 15 тис. людей.

Особливості життєдіяльності та потреби місцевого населення, рівно як і з багатокультурністю України, делегація з діаспори вивчила з поїздки в прифронтове селище Гранітне, у супровіді голови Волноваської районної ради Валерія Лубінця.

З нагоди празника Преображення Господнього, делегація СКУМО також доєдналися до літургії в тимчасовому приміщенні волноваської парафії «Всіх волинських святих» Української православної церкви КП. Цього ж дня діаспоряни побували на місці, де невдовзі буде зведено перший в регіоні храм Київського Патріархату. Окремою сторінкою перебування стало тісне знайомство з представниками вірменської та грецької діаспори в цій частині України.

Зупинками під час пересувань зоною АТО стало покладання квітів усіма учасниками до пам’ятного знаку загиблим пасажирам автобусу Златоустовка-Донецьк, до пам’ятника на місці загибелі бійців 51-ї ОМБР дня 22 травня 2014 р., а також – до хреста на честь предків-оборонців наших земель від ординців. В ході маршрутів, передавали подарунки дислокованим військовим ЗСУ.

Наступного дня цієї дводенної поїздки діаспоряни побували на узбережжі Азовського моря, де мирне життя забезпечується обороною Маріуполя. Зокрема, відвідали село Урзуф, яке є історичним поселенням греків.

Дорогою до Дніпра, учасники ще мали нагоду насолодитися гостинністю співробітників природного заповідника «Кам`яні могили» – унікальною природоохоронною територією в степу на межі Донецької та Запоріжзької областей.

Last modified on 12/11/2017

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: