Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

В Хмельницьку відбувся Форум української молоді діаспори "Хмельницький 2019"

Форум української молоді діаспори–одна з найбільш очікуваних і важливихподій в Україні та за її межами. Це місце зустрічі молодих лідерів, однодумців і просто друзів, котрі всім серцем люблять Україну та з радістю сюди повертаються!

 

Цього року Форум відбувся у Хмельницькому, а програма складалася з двох частин: з неофіційної  24 - 26 серпня та офіційної частини, річні збори СКУМО, з 27 по 29 серпня.На Форум прибули представники із 20 країн світу та різних областей України.

Це вже дев’ятий такий захід, основною метою якого є створення своєрідної платформи для об’єднання, спілкування, налагодження зв’язків між молоддю діаспори та України.

Культурна програма ФУМД, що тривала з 24 по 26 серпня репрезентувала українську культуру, мистецтво та звичаї подільських земель.Кожен день бувнасичений цікавими подіями,зустрічами та екскурсіями.

24 серпня в облдержадміністрації відбулася зустріч з делегацією різних країн на чолі з Дмитром Лєкарцевим, президентом СКУМО.

Представники державної влади Хмельницького тепло зустріли молодь діаспори на рідній землі та висловили сподівання, що цей візит допоможе їм глибше пізнати Україну, її культуру та налагодити нові зв’язки.Дмитро Лєкарцев привітав усіх присутніх з Днем Незалежності та відзначив, що дуже символічним є проведення Форуму саме під час святкування такого важливого для кожного українця свята.

Президія СКУМО висловила готовність ділитися досвідом та надати всі можливості для створення атмосфери співпраці, яку буде взаємовигідною і дійсно змінюватиме Україну на краще.

Далі учасники Форуму діаспори та України брали участь у різноманітних заходах, присвячених святкуванню Дня Незалежності. Організатори приготували гостям свята цікаву та різноманітну програму: виставки, майстер-класи, нагородження. На центральному майдані Хмельницького відбувся святковий концерт за участю кращих оркестрів і творчих колективів області.А найголовніше, цьогорічне святкування Дня Незалежності на Хмельниччині запам’яталося встановленням  Рекорду України. Як символ єднання українців усього світу, на майдані Незалежності створили найбільшу геральдичну мапу Хмельницької області «Єднання з українською світовою діаспорою».

25 серпня учасники Форуму мали змогу відвідатиісторичний центр Кам’янець-Подільський.  А щоб відчути особливу атмосферу Поділля, завітали й до Хотина.Цілий день молодь мала змогу провести час максимально продуктивно завдяки програмі, яка передбачала:

 

  • чудове знайомство з організаторами та переможцями Молодіжна столиця України 2019, місто Кам'янець – Подільський;
  • презентацію та вітальне слово від Вадима Савчука, заступника міського голови;
  • зустріч з представниками місцевого самоврядування та громадськими організаціями „Історія успіху, обмін досвідом, плани на майбутнє”;
  • екскурсію по території Хотинського замку.Виставка середньовічної зброї та знарядь облоги, галерея, камера тортур, мальовнича панорама долини річки Дністер.

Приємно здивував усіх й оригінальний проект „Статут міста в коміксах”. У такий спосіб креативні організатори вирішили привернути увагу молоді до Статуту містаКам'янець – Подільський.Після урочистого закриття фестивалю «Остання столиця» усі ще раз переконалася, що і в Україні є свої дивовижні місця, які обов'язково варто побачити!

26 серпня учасники Форуму української молоді діаспори «Хмельницький 2019» розпочали активно працювати. Проводилися воркшопи,майстер-класи та тренінги.Усі плідно працювали над  створенням та розробленням проектів.Також в рамках форуму було проведено засідання річних зборів СКУМО.Під час наступних екскурсій учасники змогли більше дізнатися про історію Хмельниччини та ознайомитися із цікавими визначними пам’ятками. Відвідали Народний дім Хмельницького міського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, а також Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень "Родинний затишок".Щодо цього висловила слова вдячності Дмитру ЛєкарцевуАліна Скоморохова, зауваживши, що вже є певні результати Форуму. “Саме ви представляєте Україну у всьому світі, ви є кращим цвітом української нації за кордоном. Ми бачимо, що наше спілкування під час Форуму вже принесло плоди. Молодь дуже активна у волонтерському русі, і ми маємо пропозиції від молодіжних громадських організацій щодо допомоги Центру комплексної реабілітації “Родинний затишок”, який учасники відвідали... Закладено підвалини нових інформаційних проектів, які будуть надалі спільними зусиллями втілюватися в життя.”

27 серпня для участі в офіційній частині Форуму української молоді діаспори прибули також гості з України. Учасників ФУМД чекала цікава та насичена програма, вони брали участьу панельних дискусіях. А кількість представлених спікерів та активістів просто вражала.Своїм досвідом із розвитку організацій поділилася голова світової управи організації «ПЛАСТ» Марта Кандюк Кузмовіч із США. Виступали також Голова Сербсько-Української Торгово-Промислової Палати Мирослав Гочак, представник ОБСЄ в Україні Лукас Кєльцен і засновник Міжнародної громадської організації «Global Ukraine» Віолета Москалу, котра наголосила на надзвичайній важливості наявності квоти для представників діаспори у Верховній Раді України. До розмови долучилися Голова Європейського Конгресу Українців Ярослава Хортяні, Голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний та Народний депутат VIII скликання Степан Барна.Відбулася також продуктивна зустріч із земляцтвом Хмельниччини. Історією становлення громадської організації «Земляцтво Хмельниччини» поділився її голова Михайло Каплун. Ще одна тематична сесія була присвячена покращенню інформаційно-комунікаційного простору: Україна - Діаспора. Обговорили основні інструменти залучення українців за кордоном до модернізації зовнішньої та внутрішньої політики України, а також способи боротьби з дезінформацією та важливість асиметричних рішень у внутрішній та зовнішній інформаційній політиці.

Ання Крисюк виступила модератором наступної тематичної сесії „Бізнес та інновації. Допомога організацій української діаспори у розвитку економічних зв¢язків”, наголосивши на тому, що тема дійсно є дуже важливою та актуальною. Адже за допомогою правильного розвитку бізнесу, налагодження мостів дружби між Україною та Європою відкриваються нові можливості та горизонти розвитку для світової української спільноти.

Поділилися проектами та досвідом роботи у цьому напрямку також Аліна Скоморохова, співзасновниця Міжнародної організації жінок-українок „МОЖУ”, Мирослав Гочак, Голова Сербсько-Української торгово-промислової Палат, Віолетта Москаллу, та директор ODIMM Петро Гургуров.На завершення роботи дискусійних панелей голова СКУМО Дмитро Лєкарцев подякував спікерам, які розповіли про свій досвід учасникам форуму, а також організаторам за підготовку та проведення заходу. На згадку він вручив подяки від Світового конгресу українських молодіжних організацій.

 

Урочисте відкриття Форуму проходило в органному залі Хмельницької обласної філармонії.Вітання висловив президент Світового Конгресу Українських молодіжних організацій Дмитро Лєкарцев: «Наш Форум – це простір для діалогу. Тут народжуються нові партнерства та нові проекти. І я щиро вірю, що молодість, інноваційність та енергія, якими повна ця зала, зіграють значну роль у побудові нового іміджу України та просування її інтересів у світі».А також до вітального слова були запрошені міський голова Симчишин Олександр, Почесний президент СКУМО Мирослав Гочак,  голова обласної ради Михайло Загородний, т.в.о. заступника голови адміністрації Володимир Кальніченко та український політик, громадський діяч Михайло Ратушний.

Мирослав Гочак наголосив на важливості взаємодії української молоді діаспори та налагодженні мостів дружби і співпраці між українським та європейським бізнесом.У свою чергу партнерка СКУМО, засновниця міжнародного глянцю БізнесWoman, директор україно-угорської консалтингової компанії “East West Mentor UA” Ганна Крисюк зазначила, що на сьогоднішній день молодь діаспори є найкращим лобістом українських інтересів у світі і є великою рушійною силою, яка допомагає всій Україні. Також Ганна Ярославівна передала вітання учасникам Форуму від народного депутата України Дмитра Лубінця, президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова і першого заступника Міністра молоді та спорту України Олександра Яреми. Крім того, вона висловила особливі слова вдячності співорганізатору Форуму, співзасновниці Міжнародного об’єднання жінок-українок Аліні Скомороховій, яка зробила усе можливе, щоб цей міжнародний захід пройшов на найвищому рівні.

Серед почесних гостей форуму були присутніми: народний депутат 8-го скликання Степан Барна, голова УВКР Михайло Ратушний, засновниця ГО “Global Ukraine” Віолета Москалу та ін..Наприкінці учасників чекала святкова концертна програма. Гості мали чудову нагоду ознайомитися і з мистецьким доробком артистів обласної філармонії, які неодноразово виступали в кращих концертних залах не лише України, а й Європи.Приємним подарунком для гостей форуму стала етновечірка із народними забавами, конкурсами та виступами кращих танцювальних і творчих колективів Хмельниччини.

В приміщенні Хмельницького молодіжного центру відбулось також NGO Cafe. Учасники форуму та представники влади підписали меморандум про подальшу співпрацю. Голова СКУМО, Дмитро Лєкарцев, подякував міському голові Олександру Симчишину за те, що форум був організований на такому високому рівні.

Зі свого боку Олександр Сергійович зазначив, що щасливий, що форум уже має хороші результати і домовленості щодо майбутньої співпраці. І незважаючи на те, що в Україні складна ситуація, країна живе та розвивається і це потрібно доносити до світу. І найголовніше те, що діаспора дуже допомагає в цій справі.

Фінальним акордом Форуму стала підсумкова прес-конференція в Агенції сталого розвитку „Астар” та підписання Дмитром Лєкарцевим та директором Агенції Олегом Демчуком меморандуму про співпрацю між СКУМО та “Астар”.Також Дмитро Лекарцев, разом з членами президії вшанували пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України. Запалювали свічки пам’яті на Майдані Незалежності та поклали квіти до меморіальної стели пам’яті Героїв  Небесної Сотні.

Для всіх учасників Форуму української молоді діаспори час пролетів дуже швидко, а самі події залишили приємний післясмак й відчуття відповідальності танадважливості молоді для України в теперішній час.

 

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: