Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

У Львові відбулася міжнародна конференція "Громадський активізм українських мігрантів Європи: згуртовані новими викликами"

24 жовтня до Львова прибули учасники з Польщі, Чехії, Молдови, Іспанії, Угорщини, Німеччини, Словаччини, Росії.

Організаторами конференції виступили Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету «Львівська політехніка» та Світовий конґрес українських молодіжних організацій (СКУМО).

На заході учасники ознайомились із дослідженннями МІОК «Молодіжний громадський активізм українських мігрантів у країнах ЄС». Поділились досвідом своїх країн, а також поговорили про роль діаспори і її допомогу Україні. Під час конференції були:
• доповіді політиків, науковців та громадських активістів;
• найкращі практики від представників громадського сектору з-за кордону та з України;
• відкрита дискусія і нетворкінг.

З вітальним словом до учасників конференції виступив голова секретаріату СКУМО Роман Руссу, наголосивши на тому, що діаспора може передавати Україні досвід інших країн. А чіткі кроки до співпраці з діаспорою відкриють перед Україною нові перспективи.

Цей захід став комунікаційним майданчиком для об’єднання зусиль науковців, громадських активістів з-за кордону та з України і представників влади різних рівнів. У підсумку конференції було висловлено багато нових пропозицій від учасників, серед яких: сприяти створенню спільних бізнесових структур між Україною та країнами проживання українців; вдосконалити механізми правового захисту українців за кордоном; врегулювати питання подвійного громадянства для закордонних українців та провести другі парламентські слухання з питань світового українства.

СКУМО висловлює подяку за запрошення Міжнародному інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою і щиро раді співпраці.

Last modified on 02/11/2019

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: