Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

Дні нового українського кіно в Молдові: нове кіно і новий формат

Дні нового українського кіно в Молдові проводилися цього разу вперше. І не лише в Молдові, адже формат є взагалі новим для українського кіновсесвіту. Розробили його в Асоціації української молоді Молдови «Злагода», за підтримки Посольства України в Молдові, Міністерства культури Молдови та Агенції України з питань кіно і Благодійного Фонду «Двері».

«Зазвичай Дні українського кіно проходили в різних країнах за загальним для всіх форматом: покази класичних та нових кінострічок, виступи режисерів. Ми вирішили демонстрували в кінотеатрі лише ті фільми, які були створені протягом останніх п’яти років. Таким чином, ми змогли показати співгромадянам саме сучасний, новий кінематограф України. І нам справді було, що показати!» - зауважила організаторка Днів нового українського кіно Дар’я Руссу. Формат заходу показав себе вартим уваги, і тому організатори вже зараз обговорюють з громадами інших країн можливість передачі досвіду та допомоги в організації Днів нового українського кіно в інших країнах.

Вхід на всі покази, а також на лекції та майстер-класи був вільним. За три дні в кінотеатрі «Одеон» встигли показати 4 стрічки: драму «Гіркі жнива», документальний фільм «Війна химер», комедію «Шляхетні волоцюги» та міні-мультсеріал «Моя країна – Україна». Всі фільми демонструвалися українською, з румунськими субтитрами. Тому насолодитися стрічками могли не лише представники діаспори, які володіють українською, але й всі охочі.

Як відмітив на відкритті Днів кіно Президент СКУМО Дмитро Лекарцев, метою Днів нового українського кіно в Молдові було «познайомити молдавського глядача з новим кінематографом України, адже українське кіно пережило значні зміни після 2014. Також, як ми сподіваємося, проведення таких заходів посприяє створенню нових спільних проектів між нашими країнами у культурній сфері, появі нових зв’язків між фахівцями».

Зала на всіх сеансах була майже повною. Зокрема, і на урочистому відкритті, на якому зі сцени виступили не лише організатори та партнери заходу, але й інші високі гості. Генеральний секретар Міністерства культури Молдови Вікторія Нагі-Вайда у своїй промові зробила акцент на стратегічній важливості співпраці між Україною та Молдовою – зокрема і в культурній та науковій сферах. Директор Агенції з міжетнічних відносин Микола Редіца зауважив, що в Молдові проживає велика кількість українців, ця нація є другою за статистикою після титульної. А отже, Дні українського кіно – гарна можливість познайомити співгромадян із сучасною українською культурою. Як відмітив Тимчасовий повірений у справах України в Молдові Володимир Боєчко, Посольство України радо підтримало ініціативу громади: «Ми зацікавлені в тому, щоб українське кіно дивилися в різних країнах світу, зокрема в сусідній Молдові. Сподіваємося, цей проект стане початком традиції співпраці наших країн у сфері кіновиробництва та культурного обміну». Підіймався на сцену, авжеж, і голова Національного центру кінематографії Молдови Валеріу Жерегі, у своїй промові він розповів про нещодавні домовленості про нові спільні проекти кіновиробників Молдови та України. У залі також були присутні національний радник  з прав людини при представництві Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини  в Молдові Олеся Перян, та перший заступник Президента СКУМО Олександр  Греченюк (Румунія).

Окрім демонстрації фільмів, Дні кіно складалися із лекцій та майстер-класів для молодих кінофахівців, студентів та – юних глядачів. Їх проводили особливі гості з Києва –художниця, письменниця і сценаристка, лауреат міжнародних літературних премійСвітлана Конощук (псевдонім – Лана Ра) та українська сценаристка, режисер, продюсер і кінознавець, член Національної спілки кінематографістів України та Української кіноакадемії Людмила Серебреникова. Заходи проводилися в університетах Кишиніва, а також у молдавській Академії мистецтв. Слухачами стали студенти Міжнародного вільного університету Молдови «ULIM», Державного університету Молдови, Академії мистецтв Молдови, а також учні ліцею ім. М. Коцюбинського та гімназії ім. Т. Шевченко (м. Кишинів), ліцею ім. К. Поповича (с. Ніхорени, Ришканський р-н) та ліцею ім. В. Сухомлинського (м. Єдинці).

Результатом цього спілкування стала не лише передача досвіду, але й домовленості про майбутні спільні проекти: анімаційну школу для творчої молоді в Кишиніві та про Дні молдавського кіно у Києві.

Дні нового українського кіно проводилися в Кишиніві з 5 по 7 листопада 2019 року, покази проходили в кінотеатрі «Одеон».

Last modified on 11/12/2019

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: