Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

Молодіжна рада при Харківському міському голові «Словацька корпус українського студентства» підписали Меморандум про співпрацю.

Молодіжна рада при Харківському міському голові та Громадська організація «Словацька корпус українського студентства» сьогодні, 6 лютого, підписали Меморандум про співпрацю.

 

Захід відбувся у Харківській міській раді. Документ підписали голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв та голова організації «Словацька корпус українського студентства» Ярослав Куліна.

«Наша глобальна місія - зробити так, щоб ті люди, які виїхали з України вже багато років тому, і ті, хто зараз виїжджають на навчання до Європи, ділилися побаченим і будували своє майбутнє в Україні. Щоб зв'язки з українськими студентами, харків'янами, які навчаються в містах Словаччини, Польщі, Чехії та інших країнах, не слабшали, і молодь поверталася до Харкова, допомагаючи тут будувати сильне місто і сильну країну», - зазначив Михайло Лазарєв.

Ярослав Куліна теж харків'янин, він поїхав вчитися до Словаччини і сьогодні зізнався, що весь цей час тужив за рідним містом. Щоб допомогти адаптуватися в чужій країні таким же молодим студентам, як він, в 2015 році Ярослав з однодумцями заснували в місті Кошице громадську організацію «Словацький корпус українського студентства», яка представляє інтереси українських громадян. За цей час організація, зокрема, допомогла понад 300 студентам оформити довідку на тимчасове проживання в Словаччині. За словами Ярослава Куліни, на сьогоднішній день тільки в Кошице проживає близько 3 тис. молодих людей з України.

«Ми хочемо, щоб українська молодь, яка активно виїжджає за кордон, не залишала своє коріння і знала, що вона може повернутися в своє рідне місто і застосувати ті знання, які отримала за кордоном, на благо рідного краю. Тому що сьогодні дуже багато молодих людей залишають країну, не знаючи, що в Україні існує не менше можливостей для реалізації, ніж на Заході. Сподіваюся, що наша співпраця дасть позитивні плоди в цій роботі», - підкреслив Ярослав Куліна.

Як зазначив Михайло Лазарєв, в рамках підписаного меморандуму сторони планують проведення заходів, спрямованих на просування і підтримку співпраці з українською молоддю за кордоном, розробку і реалізацію спільних проектів та ініціатив, які сприятимуть розвитку зв'язків між молодіжними організаціями Харкова та Словаччини, а також обмін студентами, фахівцями та експертами в галузі молодіжної політики тощо.

Зокрема, Молодіжна рада спільно зі «Словацьким корпусом українського студентства» планує провести в Харкові форум за участю українських студентів, які навчаються за кордоном. В рамках заходу молоді люди, які проживають в країнах ЄС, поділяться досвідом та знаннями, які там отримали.

Крім того, в рамках співпраці зі словацькою стороною відбудеться візит представників Молодіжної ради в Кошице для знайомства з вищими навчальними закладами міста, а також обговорення можливості укладання угоди подвійного диплому між харківськими та словацькими вишами.

Джерело: Харківська міська адміністрація

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: