Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

Розпочався другий етап Форуму української молоді діаспори «Франківськ-2014»

У рамках проведення на Прикарпатті Форуму української молоді діаспори «Франківськ 2014» в Івано-Франківську розпочалися Річні збори та Конференція Світового конгресу молодіжних організацій (СКУМО).

На початку відбулася молитва-благословення, яку виголосив Кир Йосафат Мощич. Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні та Воїнів, які загинули в ході проведення антитерористичної операції на Сході України, а опісля виконали Державний Гімн.

Голова СКУМО Мирослав Гочак розповів, що цьогоріч у Форумі взяло участь 39 офіційно зареєстрованих українських молодіжних організацій   з-понад двадцяти країн світу.

«Так сталося, що ми зібралися в час, коли Україна переживає нелегкий період своєї історії, - зазначив Мирослав Гочак. - Ми тут для того, щоб показати, що останні події об’єднали народ не тільки в середині країни, а усе світове українство. Сьогодні молодь української діаспори є дуже ініціативною. Ми з упевненістю можемо говорити, що на реалізацію нових проектів нас надихає Україна. Перш за все перед нами є поставлені цілі. Зокрема- це просування українських інтересів, створення єдиного інформаційного простору, розвиток економіки світового українства та популяризація української культури та освіти».

З вітальним словом до присутніх звернулася голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні. Вона зазначила, що головне завдання, яке на сьогоднішній день стоїть перед українцями - об’єднання зусиль навколо національної ідеї та побудова сильної, незалежної держави.

У рамках заходу передбачається проведення тематичних сесій, круглих столів та засідань комісій.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Last modified on 01/08/2016

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: