Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

Форум української молоді діаспори «Франківськ 2014»: організатори підбили підсумки

В Івано-Франківську завершився Форум української молоді діаспори «Франківськ 2014» (ФУМД), який було організовано в рамках проведення Річних зборів та конференцій Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій.

У форумі взяли участь близько 100 учасників-представників 30 країн світу української діаспори.

Цьогорічний ФУМД складався із трьох частин:

- Табір молоді діаспори 17-28 серпня;

- Річні збори та Конференція СКУМО 26-28 серпня;

- Діаспора Фест 26-28 серпня. 

В перший день форуму, 17 серпня, учасники зареєструвались та поселились у спортивну базу «Авангард» в м. Ворохта. По завершенні реєстрації ознайомитись з програмою табору. А уже ввечері, щоб познайомитись та більше дізнатись один про одного учасники відвідали «Нічну ватру знайомств».

18 серпня у спортивній базі «Авангард», де поселились учасники форуму була запланована програма табору молоді діаспори, а саме ігри знайомств та групові заняття, майстер-клас по ляльках-мотанках, представлення молодіжного руху в діаспорі та СКУМО, майстер-клас українських сувенірів та майстер-клас етно-зачіски. 

Також учасники мали можливість вчитися співати українські пісні і танцювати під українську музику. По завершенні другого дня форуму української молоді діаспори «Франкiвськ 2014» відбулась фотосесія на полонині.

Третього дня табору молоді діаспори учасники мали можливість відвідати церкву Різдва Пресвятої Богородиці, де освятили фрукти (адже це було свято Спаса). Також відвідали музей Параски Плитки-Горицвіт у с.Криворівня. Цього ж дня Олексій Захарченко прочитав лекцію на тему «Новітні підходи до роботи громадських організацій» та презентував патріотичну гру «Криївка».

20 серпня пройшов 4-ий день табору української молоді діаспори «Франківськ 2014». Цього дня Ганна Крисюк провела тренінгове заняття «Представлення та висвітлення роботи в ЗМІ, звязки з громадськістю та комунікаційні навички» для учасників міжнародного форуму.

Під час навчання всі мали можливість навчитись писати анонс, прес-реліз, презентувати найцікавіші проекти, які можуть бути реалізовані на Прикарпатті та обговорили технологічні моменти піар-заходів та проектів. 

За словами Ганни Крисюк, директора піар-агенції «PR-Energy»: «Діаспора, яка зараз бере участь у Форумі - дуже активні молоді люди, які дійсно хочуть підтримати Україну і шукають шляхи для популяризації України за кордоном. У нас була надзвичайно цікава дискусія, що стосувалась цікавості інформації та правильності її подання. Впевнена, що після форуму вони зможуть об'єднатися заради створення єдиної інформаційної площадки, яка буде поширювати правдиву інформацію про Україну».

26 серпня в обласній філармонії відбулося офіційне відкриття Форуму молоді української діаспори «Франківськ 2014». Розпочалося дійство із виконання гімну України, хвилини мовчання за героями сучасної України та молитви. До слова було запрошено президента СКУМО Мирослава Гочака, якому вдалося відновити рух в молодіжній діаспорі. У залі серед присутніх – віце-прем’єр-місістр України Олександр Сич, заступник Міністра фінансів, доходів та зборів України Михайло Ноняк, Міністр молоді і спорту Дмитро Булатов, президент Європейського Конгресу українців Ярослава Хортяні, заслужений артист України Богдан Бенюк, голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко та багато інших громадських діячів, політиків і, звісно ж, учасників форуму.

В рамках форуму, протягом трьох днів відбувалися тематичні сесії в залі засідань ОДА. Прямо із них велося пряме включення в різні куточки світу. На одній із таких сесій під назвою «Економічний розвиток світового українства: шляхи та інструменти досягнення» обговорювалися питання розвитку нашої держави. Модератором сесії був Роман Білас (Польща), а серед виступаючих: замміністра фінансів Михайло Ноняк та Михайло Петруняк (Іспанія). 

Мирон Скопольський із Канади зауважив, що найважливішим зараз є знання української мови, не важливо у яку структуру ти б не прийшов працювати. Всі українці повинні бути україномовними. І навів приклад «Коронації слова». Ще один із виступаючих – Тарас Демкура – бізнесмен із Тернополя, зауважив, що для проведення подібних форумів варто долучати більше молоді та студентів. А також зачепив тему єдиного інформаційного простору. Нагадаємо, що серед основних завдань, які обговорювалися неодноразово президентом СКУМО, гостями та учасниками форуму завжди було питання ЄДИНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ, що є важливим особливо зараз, коли в країні все розпочалося інформаційною війною. 

27 серпня, у середу, відбувся етно-показ у комплексі «Пасаж Гартенбергів». Ведучою вечора була Ганна Заячківська, яка представляла Україну на конкурсі «Міс Всесвіт». Основний організатор показу етно-костюмів – Тетяна Терсенова.

За час проведення форуму всі його учасники здружилися, обмінялися ідеями та досвідом, а також прийняли Резолюцію форуму у залі засідань ОДА 29 серпня. 

Зважаючи на те, що завданням української молоді діаспори є не лише збереження культурної спадщини і ментальності українства для майбутніх поколінь, але й сприяння розвитку зв’язків діаспори та консолідація зусиль молоді закордонного українства для об’єднання української діаспори в одне ціле, сприяння становленню незалежної, демократичної, правової Української держави. Тому основними ідеями та завданнями Резолюції було закликати світову спільноту і міжнародні організації визнати Росію, як державу агресора, а відносини між Україною і Росією як війну, а не Антитерористичну операцію. Також учасники проголосували за звернення до Міністерства Закордонних справ України про питання створення окремого Міністерства діаспори у справах роботи зі світовим Українством задля активізації співпраці між українцями, які проживають в різних країнах світу та державою України, а також щодо призначення відповідальних осіб, які налагоджуватимуть та координуватимуть співпрацю, в рамках окремих міністерств. А також йшлося про створення єдиного інформаційного українського порталу, в якому буде висвітлюватися життя та діяльність світового українства. 

Після прийняття Резолюції голова Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій – Мирослав Гочак висловив особисту подяку кожному, хто долучився до організації проведення форуму.

Мар’яна Атаманчук, для СКУМО

Last modified on 01/08/2016

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: