Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

«Діаспора - це народні дипломати, які працюють за кордоном» - українець Молдови

Діаспора активно відстоює інтереси України за кордоном та формує позитивний імідж нашої держави. Утім, не відчуває матеріальної чи моральної підтримки з боку України.

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів Дмитро Лекартєв. Народився і виріс у Молдові. Працює у сфері бізнесу. Закінчив українсько-румунський ліцей. Уже 6 років спільно зі Світовим конгресом українців організовує Фестиваль української молоді діаспори. Цього року захід пройде у Вінниці з 22 по 27 серпня. З Дмитром говоримо про особливості організації проектів для діаспори, основні заходи "Діаспори фесту" та методи протидії російській пропаганді.

- Скільки людей очікується на Форумі української молоді діаспори? З яких країн?

Очікуємо понад 200 молодих українців з Європи, Канади, Америки, а також країн пострадянського простору.

- Чи складно було налагодити комунікацію з українськими громадами в різних країнах?

Форум української молоді діаспори проходить вже вшосте. Тобто, про захід уже знають у різних країнах. Підтримувати зв'язок нам допомагають Всесвітній та Європейський конгреси українців. Завдяки цим організаціям ми легко співпрацюємо з діаспорами Європи, США, Канади та Австралії.

- Що крім спілкування між собою цей захід дає молодим українцям з-за кордону?

Знайомство з історичною батьківщиною, її культурою, традиціями. Можливість підвищити рівень володіння рідною мовою. Повірте, для багатьох - це болюче питання. Знайомство і налагодження нових контактів як з українською молоддю в Україні, так і з побратимами з усього світу. Наш форум - це платформа, яка дає можливість зав'язати партнерські контакти, створити новий бізнес чи знайти однодумців.

Найчастіше після форуму члени молодіжних громадських організацій реалізовують культурні й освітні проекти, співпрацюють з українськими організаціями. Багато учасників нашого заходу знаходять в Україні бізнес-партнерів. Така співпраця вигідна обом сторонам: українські компанії знаходять ринок збуту, а діаспорські - надійних постачальників або навпаки.

- Чи будуть на форумі підніматися питання щодо покращення співпраці профільних українських міністерств з діаспорою?

Щорічно на форумі представники діаспори приймають резолюцію. У ній може бути ставлення Світового конгресу українців щодо тих чи інших подій в Україні, шляхи вирішення якихось проблем. Резолюція може мати рекомендаційний характер для влади щодо поліпшення законодавства у співпраці з молоддю діаспори. Торік, наприклад, в Одесі був підписаний договір між Світовим конгресом українців і Міністерством інформаційної політики. Предметом документу став обмін інформацією та шляхи боротьби з антиукраїнською пропагандою, також допомога у формуванні позитивного іміджу України за кордоном.

Узагалі питання підтримки діаспорських медіа за кордоном - дуже болюче. Ті, хто проживає за межами України, з усіх сил намагаються доносити до місцевого населення правду про події в Україні. Але це дуже складно без будь-якої технічної, матеріальної та моральної підтримки з боку самих українців. А діаспора - це народні дипломати, які стоять на сторожі інтересів України, українців, нашої культури й традицій. Хоча часто про це забувають ті, хто живе в Україні.

- Тобто діаспорі потрібна серйозна підтримка в боротьбі з російською пропагандою?

Не просто серйозна, а масштабна. Можливо, має бути якась стратегія розвитку закордонних видань чи підтримки вже наявних. Адже діаспорських медіа дуже мало. А в таких умовах складно протистояти будь-якій пропаганді. Ті проекти, які реалізовують українці за кордоном, втілюються або за їхні кошти, або за підтримки тих урядів, в яких живе діаспора.

Особливо складно діаспорам у країнах пострадянського простору. Наприклад, таким як Молдова. Тут великий вплив мають проросійські ЗМІ. З початку Майдану в наших місцевих засобах інформації було дуже мало даних про ті події. А правдивих - ще менше. Тому спочатку ми намагались інформувати нашу діаспору в соцмережах, але цього було недостатньо. Потім ми створили перший інформаційний портал для українців Молдови ukrainians.md, а також блог, newsletter. Раз на два місяці випускали друковану версію сайту, яка поширювалася в місця компактного проживання українців. Схожі проекти емігранти роблять по всьому світу, але всі вони - на власній ініціативі.

- Які основні заходи форуму? Що повинні відвідати всі? 

Безумовно, ми всіх чекаємо на офіційному відкритті. Захід пройде 22 серпня у Вінницькому обласному музично-драматургічному театрі ім. Садовського. Виступатимуть представники світового українства, євродепутати, українські політики, громадські й культурні діячі.

Щорічно в рамках форуму маємо культурну програму - "Діаспора фест". Це - флешмоби, покази мод українських дизайнерів, концерт за участю гуртів з України та діаспори. Цього року "Діаспора фест" пройде 27 серпня.

- Чому саме Вінниця була обрана для проведення форуму?

Немає певного алгоритму визначення міст для проведення форуму. До цього були - Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Одеса і ось тепер Вінниця. Просто хочемо відкрити і для себе, і для світу різні міста України.

- Чи були складнощі в організації?

Як не дивно, але є хороша тенденція: з року в рік місцеві чиновники й активісти все краще співпрацюють з діаспорянами. Надають приміщення, не ускладнюють організацію бюрократичними процедурами. Думаю, цьогорічний форум може стати найкращим з точки зору організації.

Автор: Катерина КУХАРЧУК

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: