Print this page

У Вінниці проходить Форум української молоді діаспори «Вінниця 2016»

22 серпня у Вінниці розпочався Форум української молоді діаспори «Вінниця 2016». На форум з’їхалися представники з близько 30 країн світу. Триватиме форум шість днів та закінчиться підведенням підсумків роботи і плануванням наступного року роботи у суботу, 27 серпня.

Організатором Форуму є Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики України, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради.

Урочисте відкриття заходу проходило у Вінницькому академічному музично-драматиичному театрі ім.М.Садовського. Серед почесних гостей у форумі взяли участь поважні гості різних галузей та сфер життєдіяльності з України та світу, серед яких менеджер програми Центру лідерства «Відкритий світ» Льюїс Маланек (США), міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова Української Центральної Репрезентації в Аргентинській Республіці Петро Лилик, Преосвященний Владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ, Митрополит Вінницький і Брацлавський Роман і отець Сергій, Архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаіл, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, Архієпископ Житомирський і Овруцький Української Православної Церкви Київського Патріархату Ізяслав, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, Голова товариства «Українці в Фінляндії» Денис Перцев, президент іспано-української торгової палати Михайло Петруняк, заступник міністра молоді і спорту України Олександр Ярема, заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко, депутати Верховної Ради України Іван Крулько та Дмитро Лубінець, голова УВКР Михайло Ратушний, ректор Івано-Франківського Богословського інституту ім. прп. Феодосія отець Ігумен Феогност, віце-президент ICC Тарас Демкура та інші почесні гості.

Розпочалось урочисте дійство форуму з виконання державного гімну України, а далі з вітальними словами перед учасниками виступили президент СКУМО Мирослав Гочак, почесні гості, представники місцевої влади.

З поміж усіх художніх колективів, які виступили на офіційній церемонії відкриття, особливо запам'ятався виступ дитячого колективу «Шарм» з Волноваського району Донецької області, яких до Вінниці привіз депутат Верховної Ради України Дмитро Лубінець. Виступ дітей у Вінницькому академічному театрі ім. Садовського був настільки щирим, теплим, світлим і емоційним, що не зміг залишити байдужим нікого з присутніх у залі.

Також під час офіційної церемонії відкриття цінними подарунками президента Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій Мирослава Гочака нагороджені діти з Донеччини, які стали переможцями всеукраїнського конкурсу малюнків «Мир очима дітей».

Перед офіційною церемонією відкриття форуму відбулося засідання керівництва СКУМО та організацій-членів. Одне з перших рішень – схвалення заявки на членство у СКУМО Української молодіжної асоціації «Зоря» з Литовської Республіки. Під час засідання також делегатами заслухано та схвалено звіт Президента СКУМО та його першого заступника, фінансовий звіт Організації та звіт Контрольно-ревізійної комісії. Новим секретарем СКУМО обрано Тараса Іванця, а також вирішено створити секретаріат СКУМО. Про результати своє діяльності розповіли також і організації-члени Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій.

Наступний день форуму запам’ятався надзвичайно цікавою та плідною секційною роботою. Під час секційних засідань учасники працювали за чотирма основними напрямками: «Основні напрямки та розвиток молодіжного руху в діаспорі», «Інформаційно-комунікаційний потенціал світового українства», «Залучення інвестицій через співпрацю з діаспорою та розвиток економіки України» та «Збереження національної ідентичності молоді діаспори через культурно-освітню призму».

Модераторами секцій виступили Олександр Греченюк (Румунія), Мирослав Гочак (Республіка Сербія), Ганна Крисюк (Україна) та Андрій Якубув (Королівство Іспанія) відповідно. Серед спікерів – замміністра молоді та спорту України Олександр Ярема, Перший заступник Президента Світового Конгресу Української Молоді Дмитро Лєкарцев, Заступник Міністра молоді та спорту України 2014 - 2016 рр. Сергій Митрофанський, начальник відділу соціального захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Володимир Вовк, Заступник міністра інформаційної політики Артем Біденко, Заступник директора міжнародного інституту освіти, культури і зв'язків з діаспору НУ «Львівська політехніка» Андрій Яців, журналіст Остап Дроздов, журналіст з Канади Skype-включенням Михайло Бацюра, Тарас Демкура, Президент Іспано-Української торгової палати Михайло Петруняк, Голова Товариства українців Фінляндії Денис Перцев, Голова Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, Голова української центральної репрезентації в Аргентинській Республіці, нейрохірург Петро Лилик, Директор Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, політолог, радник голови ВРУ Остап Кривдик та інші.

З 24 серпня розпочалася неформальна частина програми річного форуму СКУМО, яка включає в себе тренінги, зустрічі та пізнавальні екскурсії, і передбачена тільки для молоді діаспори. А також вже традиційно у День Української Незалежності учасники форуму провели патріотичний флеш-моб: учасники з різних країн привітали українців мовою своєї країни-перебування, усі разом заспівали гімн України та запустили у небо синьо-жовті кульки, а також порадували жителів та гостей міста своїми різнобарвними вишиванками.

Загалом, на форумі панує дружня творча атмосфера, учасники насолоджуються активним відпочинком та плідною роботою у тематичних секціях форуму, обмінюються професійним досвідом та діляться ідеями щодо розвитку молодіжного руху діаспори, більш активного залучення діаспорян до вирішення актуальних проблем в сучасній Україні.

Організатори висловлюють слова вдячності Міністерству молоді і спорту України, Вінницькій міській та обласній раді, Вінницькій облдержадміністрації, партнерам форуму – ЕКУ, «Шобелі Україна», «Мистецькі Ініціативи», ПЛАСТ, ГС «Промінь України», Barvy Ukrainian, а також інформаційним партнерам – 5 каналу, Еспресо, RIA, журналу БізнесWoman та міжнародному порталу Світове Українство.

Last modified on 26/08/2016

Share this article

Login to post comments