Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

У Вінниці завершився форум української молоді діаспори «Вінниця 2016». ВІДЕО

27 серпня у Вінниці відбулось закриття цьогорічного форуму української молоді діаспори. Протягом шести днів представники з близько 30 країн світу активно працювали у тематичних секціях, дискутували на актуальні для сучасної України та української діаспори питання, шукали шляхи вирішення накопичених проблем, обмінювались досвідом та власними практиками, а також налагоджували активну співпрацю з партнерськими організаціями України та світу.

Організатором Форуму виступив Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики України, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради.

В урочистому відкритті форуму, яке відбулося 22 серпня у Вінницькому академічному музично-драматиичному театрі ім.М.Садовського, взяли участь чимало почесних та поважних гостей, представників вищих державних органів влади, меценати, представники церковних єпархій та громадсько-політичні діячі з України та світу, зокрема міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, голова Української Центральної Репрезентації в Аргентинській Республіці Петро Лилик, менеджер програми Центру лідерства «Відкритий світ» Льюїс Маланек (США) та інші, не менш поважні гості.

Також відбулося засідання керівництва СКУМО та організацій-членів. Одне з перших рішень – схвалення заявки на членство у СКУМО Української молодіжної асоціації «Зоря» з Литовської Республіки. Під час засідання також делегатами заслухано та схвалено звіт Президента СКУМО та його першого заступника, фінансовий звіт Організації та звіт Контрольно-ревізійної комісії. Новим секретарем СКУМО обрано Тараса Іванця, а також вирішено створити секретаріат СКУМО. Про результати своє діяльності розповіли також і організації-члени Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій.

Наступний день форуму запам’ятався надзвичайно цікавою та плідною секційною роботою. Під час секційних засідань учасники працювали за чотирма основними напрямками: «Основні напрямки та розвиток молодіжного руху в діаспорі», «Інформаційно-комунікаційний потенціал світового українства», «Залучення інвестицій через співпрацю з діаспорою та розвиток економіки України» та «Збереження національної ідентичності молоді діаспори через культурно-освітню призму».

Активна робота у секціях вилилась у чималу кількість угод про співпрацю та реалізацію спільних міжнародних проектів за різними напрямками. Загалом, в рамках форуму було підписано понад 20 міжнародних угод про співпрацю. 

За словами президента СКУМО Мирослава Гочака, налагодження тісної співпраці між організаціями і установами України та організаціями діаспори закордоном є важливою складовою успішного майбутнього України: «Сьогодні ми підписали ряд важливих угод про співпрацю, які дадуть нам можливість більш тіснішої комунікації для вироблення спільної програми дій розвитку нашої України. Це перші і дуже важливі кроки для спільної реалізації важливих для України та українців діаспори проектів та програм розвитку. Ми раді, що форум дав можливість кожному з нас знайти однодумців та побачити шляхи спільної праці на благо України».

З 24 серпня розпочалася неформальна частина програми річного форуму СКУМО, яка включає в себе тренінги, зустрічі та пізнавальні екскурсії, і була передбачена тільки для молоді діаспори. А також вже традиційно у День Української Незалежності учасники форуму провели патріотичний флеш-моб: учасники з різних країн привітали українців мовою своєї країни-перебування, усі разом заспівали гімн України та запустили у небо синьо-жовті кульки, а також порадували жителів та гостей міста своїми різнобарвними вишиванками. А вже наступного дня делегація молоді на чолі з президентом СКУМО Мирославом Гочаком взяла участь у Річних загальних зборах Світового Конґресу Українців, що проходив у Києві та зібрав 137 делегатів та гостей з 28 країн світу.

У переддень завершення форуму учасники міжнародного зібрання здивували вінничан та всіх українців черговим встановленням рекорду України – було організовано майстер-клас з ліплення вареників з сиром на найбільшу кількість та ініційовано встановлення рекорду України. Ініціатива належала Світовому конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) та ГО «Гармонія».

Після дегустації вареників представники Книги рекордів України нагородили дипломами про фіксацію рекорду основних ініціаторів – президента СКУМО Мирослава Гочака, директора департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Наталію Заболотну, голову ГО «Гармонія» Раю Панасюк, а також всіх учасників хто ліпив вареники. Рекорд зафіксований у категорії «Масові заходи, кулінарія» – найбільша кількість вареників з сиром (2507 штук).

За весь час форуму серед учасників панувала дружня творча атмосфера.  Учасники насолоджувались активним відпочинком та плідною роботою у тематичних секціях форуму, обмінювалися професійним досвідом та ділилися ідеями щодо розвитку молодіжного руху діаспори, більш активного залучення діаспорян до вирішення актуальних проблем в сучасній Україні.

Організатори форуму висловлюють слова вдячності Міністерству молоді і спорту України, Вінницькій міській та обласній раді, Вінницькій облдержадміністрації, партнерам форуму, а також інформаційним партнерам – 5 каналу, Еспресо, RIA, журналу БізнесWoman та міжнародному порталу Світове Українство.

Last modified on 01/09/2016

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: