Print this page

СКУМО на молодіжному заході Ради Європи в Іспанії

18-23 вересня 2017 р., СКУМО взяв участь в семінарі з питань молоді в діаспорі, що проводився за програмою "18-ий Університет про Молодь та Розвиток" в форматі таборування у провінції Малаґа в Іспанії. Захід, на який з’їхалися 230 представників молодіжних орагнізацій з кількадесят країн, був організований Центром "Північ-Південь" Ради Європи, за підтримки міжнародних партнерів. СКУМО на заході предсталяв Андрій Якубув.
На відкритті заходу, з вітальним словом звернулися директор Центру Північ-Південь – португальський посол Антоніо Ґаміто, президент Європейського молодіжного форуму – Луїс Альварадо, генеральний директор Іспанського Інституту молоді – Хавіер Дорадо, президент Іспанської молодіжної ради – Хулія Чіка, посадовці Португальського Інституту молоді та ін.
Таборування відбулося на базі Євро-латино-американського центру молоді в селищі Молліна, провінції Малаґа, що на півдні Іспанії.
 
Тижнева робота з’їзду перепліталася спільним розглядом основних глобальних викликів сучасності та будівництву можливостей, однак самі учасники переважно були поділені для роботи в семінарах за низкою напрямків, серед котрих – "Роль молоді діаспори, як агентів інклюзивних суспільств та глобальної розвиткової освіти".
 
Представники двох десятків діаспор/країн в рамках семінару, який супроводжували три міжнародних тренера, презентували свої організації, обмінялися робочим досвідом та підійшли до вивчення практичних питань щодо діаспор та ролі молоді в них.
 
Поза цією програмою, учасники семінару знайомилися з молодіжною політикою в таких країнах Середземноморського партнерства, як Туніс та Ліван; підняли молодіжне питання у феномені біженства; в ході гри-симуляції наблизилися до проблем міжнародної співпраці на прикладі роботи Світового банку; долучилися до активної культурної програми; тощо.
 
В контексті знайомства з культурами Африки, за посередництва діаспорян – вихідців цього континенту, Андрій Якубув окремо презентував учасникам семінару історію знайомтсва та взаємодії Тараса Шевченка з афроамериканцем Айра Олдріджем,– як приклад важливості побудови взаємоцікавості для міжкультурного діалогу.
Учасники семінару долучилися до створення контактної мережі та оглянули наукові посібники та нові проектні можливості для своїх організацій.
 
З резолюцією заходу можна ознайомитися за посиланням
Last modified on 02/10/2017

Share this article

Login to post comments