Germany | Finland | Saint Petersburg | Italy

                             

 

ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ ЗА КОРДОНОМ           

Молодіжний проект "Молодь в участі" відбувся у Литві

З 17 по 25 червня 2017 р. у м.Вільнюс в Литві, відбувся міжнародний тренінговий проект Молодь в участі (англ. "Youth in Participation") в організації Української молодіжної асоціація Зоряз Литви та Світового Конґресу Українських Молодіжних Організацій, за підтримки європейської програми Еразмус+.

В проекті брало участь 27 представників українських молодіжних та громадських організацій з Грузiї, Польщі, Франції, Литви, Молдови, України та Італії, головною метою якого була зміцнення лідерських навичок молоді діаспори, набуття знань про інструменти проектного управління, покращення міжкультурної співпраці, комунікації в українському молодіжному діаспорному русі - все це методами неформальної освіти. До роботи проекту додатково долучалися учасники з литовських молодіжних організацій “Польський дискусійний клуб“ та “Рада молодіжних організацій Литви“. Тренерами в проекті були Олена Грабовська та Мирослав Гочак, головний координатор Тарас Іванець. 

19 червня учасники відвідали Міністерство праці та соціальної забезпеченості Литовської Респyбліки, де директор Департаменту молодіжних справ, Йуозаз Мелджукас, презентував структуру і організацію молодіжних ініціатив та можливостей в Литві. Також відбулася зустріч з представниками Ради молодіжних організацій Литви де презентована молодіжна ініціатива «Місія Сибір». До цієї громадської місії з метою збільшення свідомості про депортації і репресії 1940-1958 р. (постраждало понад 332 тис. литовців) щороку долучається близько 10 литовських молодіжних лідерів.

21 червня у Відкритому фонді Литви учасники проекту взяли участь в дискусії “Підтримка України в Європі: досвід і уроки“, метою якою була ознайомлення представників литовських політичних, неурядових та інших молодіжних організацій про життя українців за кордоном та сучасні методи лобіювання українських інтересів.

23 червня в Парламенті Литовської Республіки відбулась зустріч з колишніми прем’єр-міністрами Литви Андрюсом Кубілюсом і Ґедімінасом Кіркіласом, які презентували нові тенденції підтримки України в євроатлантичних прагненях та в боротьбі проти агресії Російської Федерації, відповіли на запитання та дали поради щодо подальшої роботи українського молодіжного руху.

У рамках програми проекту учасники мали нагоду представити культуру країн свого проживання, презентували діяльністіь своїх організацій, також відвідали музеї, відому телевізійну вежу, історичні місця у Вільнюсі і колишню столицю країни Тракай. Організатори заходу збільшуючи свідомість і заохоченість екологією забезпечили учасників можливістю протягом всього проекту користуватися міськими велосипедами. На Національному телебаченні Литви журналіст Віктор Чернишук випустив передачу “Трембіта“, яка повідомила українську громаду і литовське суспільство про проект та ініціативи молоді. http://www.lrt.lt/televizija/laidos/2020/trembita.

Варто відзначити, що вперше в сучасній історії учасники з України, Молдови і Грузії мали можливість приїхати до Литви рівними умовами як і українці з країн Європейського Союзу, бо 11 червня 2017 р. з усіма країнами почав діяти безвізовий режим.

 

Last modified on 10/03/2018

Share this article

Login to post comments

Про СКУМО

Світовий Конґрес Українських Молодіжних Організацій – кординаційна надбудова українських молодіжних організацій дiаспори. 

 

Створений 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конґресу Українців, яка існувала від 1967 р.

 

 

 

 

 

Останні новини

Оформити підписку

Для отримання інформацій впишіть вашу електронну адресу: