Print this page

Розпочав Форум української молоді діаспори "Дніпро 2017"

21 серпня в Дніпрі розпочав Форум української молоді діаспори "Дніпро 2017", якого організовує Світовий конгрес українських молодіжних організацій. Форум триватиме до 26 серпня і збере близько 700 діаспорян із 30 країн світу. У Дніпрі форум відбудеться вперше.

«Форум української молоді діаспори збирає представників українських молодіжних організацій з-за кордону, які є членами СКУМО. Ми також залучаємо найактивнішу та найталановитішу молодь з України. Цього року форум вперше відбувається на сході України. Очікуємо, що нам вдасться налагодити більш тісні контакти з представниками української діаспори, громадськими та молодіжними організаціями. Нам дуже приємно, що міський голова Дніпра Борис Філатов запропонував зібрати СКУМО саме у вашому місті», – зазначив президент Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак.

Форум розпочав свою роботу з Річних зборів СКУМО, на яких обговорили діяльність організації за останній рік, прозвітувало керівництво організації, присутні діаспорні молодіжні організації представили свої досягнення за рік та обговорили кроки та програму діяльності за наступаючий період. В члени СКУМО прийнято Словацький корпус українських студентів.

У перший день для учасників заходу влаштували екскурсію містом. Почали з музею АТО, адже багато діаспорян хотіли потрапити саме туди. Після фільму про події на сході деякі глядачі виходили із зали зі сльозами на очах.

«Отримали дуже сильні враження. Ми знаємо про АТО. Наша діаспора переживає за Україну та стежить за новинами та про політичну ситуацію загалом», – каже Тарас Іванець із Литви.

Після відвідання музею учасники форуму прогулялися на пароплаві по Дніпру. Від краєвидів міста залишися у захваті. «Місто дуже сподобалося, воно надзвичайно красиве. Річка Дніпро просто вражає. Всі знімають. Я думаю, що Дніпро зараз – в усіх інстаграмах світу», – каже Сергій Зінченко з Польщі.

Форум триватиме ще кілька днів, і за цей час його учасники хочуть детальніше ознайомитися з містом. «Чув, що Дніпро – це перспективне місто, і я хочу побачити ці перспективи розвитку. Очікую нових знайомств, нових проектів. Хочу більше дізнатися про життя в Україні», – розповів Роман Руссу з Молдови.

Перший день Форуму закінчився святковим прийомом голови Дніпропетровської обласної ради Пригунова Гліба Олександровича.

Last modified on 13/10/2017

Share this article

Login to post comments