Print this page

Керівництво СКУМО відвідало зону АТО

19-20 серпня, напередодні Форуму української молоді діаспори в Дніпрі, група учасників відвідала зону АТО. На цю факультативну поїздку на південь Донецької області зголосилися 9 молодих діаспорян та 1 діаспорянка з 9 країн.

Це стало можливим завдяки запрошенню народного депутата України – Дмитра Лубінця, який є мажоритарником виборчого округу який охоплює Волноваський, Манґушський та Нікольський райони.

Під час програми, молоді діаспоряни відвідали штаби благодійних організацій «Я – Волноваха» та «Промінь Волноваха», познайомилися з діючими міжнародними програмами. Важливим моментом стало ознайомлення з роботою контрольно-пропускного пункту в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» – одного з п`яти на лінії розмежування, яке щоденно пересікають 15 тис. людей.

Особливості життєдіяльності та потреби місцевого населення, рівно як і з багатокультурністю України, делегація з діаспори вивчила з поїздки в прифронтове селище Гранітне, у супровіді голови Волноваської районної ради Валерія Лубінця.

З нагоди празника Преображення Господнього, делегація СКУМО також доєдналися до літургії в тимчасовому приміщенні волноваської парафії «Всіх волинських святих» Української православної церкви КП. Цього ж дня діаспоряни побували на місці, де невдовзі буде зведено перший в регіоні храм Київського Патріархату. Окремою сторінкою перебування стало тісне знайомство з представниками вірменської та грецької діаспори в цій частині України.

Зупинками під час пересувань зоною АТО стало покладання квітів усіма учасниками до пам’ятного знаку загиблим пасажирам автобусу Златоустовка-Донецьк, до пам’ятника на місці загибелі бійців 51-ї ОМБР дня 22 травня 2014 р., а також – до хреста на честь предків-оборонців наших земель від ординців. В ході маршрутів, передавали подарунки дислокованим військовим ЗСУ.

Наступного дня цієї дводенної поїздки діаспоряни побували на узбережжі Азовського моря, де мирне життя забезпечується обороною Маріуполя. Зокрема, відвідали село Урзуф, яке є історичним поселенням греків.

Дорогою до Дніпра, учасники ще мали нагоду насолодитися гостинністю співробітників природного заповідника «Кам`яні могили» – унікальною природоохоронною територією в степу на межі Донецької та Запоріжзької областей.

Last modified on 12/11/2017

Share this article

Login to post comments