Print this page

У Києві завершено програму стажування молоді діаспори в Україні

21 листопада у Верховній Раді України в Києві відбулось урочисте підбиття підсумків програми стажування молоді діаспори та України, під назвою Міжнародна акція Українська політика та ЗМІ очима молоді.

Організаторами проекту виступили Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій спільно із Міністерством молоді та спорту України, за підтримки Міністерства інформаційної політики України, міжфракційного депутатського об'єднання “Співпраця: Україна – Діаспора“ та Київської обласної державної адміністрації.

Перший заступник Міністра молоді та спорту Ігор Гоцул наголосив на важливості поширення правдивої інформації про те, що відбувається в країні. “Згадуючи події листопада 2013 року, розумієш, як змінилась держава, нація, з'явилося відчуття народу, котрий має Гідність та Свободу”, - зауважив перший заступник Міністра.

Президент Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій Мирослав Гочак, вітаючи реформи у різних напрямках, акцентував на реформі покращення відносин та співпраці між державними інституціями України і діаспорними структурами.

За словами Мирослава Гочака,“Українська політика та ЗМІ очима молоді“, як проект української діаспори, є прикладом того, що українські державні структури стають зацікавленими партнерами в такого роду заходах. Він висловив сподівання на продовження цього проекту у наступному році і запросив розглянути можливість запровадження нових програм стажування для молоді діаспори, водночас звернувши увагу на спільну участь українців із різних країн світу та молоді України.

Схвальну оцінку організації акції та її результатам висловив народний депутат України Дмитро Лубінець, завдяки якому до проекту долучилось дев’ять інших народних депутатів,- він зауважив, що подальший розвиток України залежить від кожного особисто.

Учасники акції представили свої презентації та враження від поїздки до виборчих округів народних депутатів, що відбулись 18-20 листопада. Вони відвідали громадські приймальні народних обранців, заклади освіти та культури, місцеві засоби масової інформації, зустрічались з молоддю та громадськими організаціями тощо. Також запропонували нові спільні проекти.

Президент СКУМО Мирослав Гочак та перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул вручили сертифікати усім учасникам акції. Партнерам міжнародної акції вручено подяки за активну її підтримку. 

Телеканал «Рада» транслював підбиття підсумків наживо.

Нагадаємо, учасниками Міжнародної акції, стали 40 осіб, які проживають в Україні та 21 країні світу (Грузія, Молдова, Литва, Італія, Російська Федерація, Чеська Республіка, Фінляндія, Ізраїль, Словаччина, Естонія, Німеччина, Австралія, Угорщина, Румунія, Польща, Аргентина, Греція, Бразилія, Франція, Казахстан, Сербія).

Метою проведення акції була активізація участі української молоді, яка мешкає за кордоном та в Україні, у громадському і суспільно-політичному житті України шляхом стажування в українському парламенті, органах виконавчої влади та центральних засобах масової інформації, формування активної громадянської позиції й патріотичної свідомості молоді діаспори й України, залучення її до суспільно значущої діяльності, процесу розробки, ухвалення і впровадження управлінських рішень, налагодження міжкультурного діалогу та залучення молоді діаспори й України до участі у суспільних наукових, освітніх, культурних програмах та проектах.

Last modified on 18/12/2017

Share this article

Login to post comments