Print this page

Форум української молоді діаспори "Київ 2018" відбувся з 24 по 29 серпня

Молоді Українці з 27 країн світу зібрались на Форумі української молоді діаспори та 2-му Конґресі СКУМО в Києві, щоб обмінятись досвідом, обговорити майбутні спільні проекти, продискутувати на теми міжнародної дипломатії, світового українства, можливостей діаспори створення позитивного іміджу України у світі.  

Як і кожного року Форум був надзвичайно насиченим: на офіційне відкриття завітали громадські та політичні діячі України та Європи, також представники старшого покоління діаспори, які проголосили важливі промови. Гостей також привітали українські творчі колективи – на сцені були сучасні та народні танці, показ дизайнерських вишиванок, виступали солісти та квартет бандуристів "Шпилясті кобзарі". На Форумі обговорювались питання лобіювання інтересів України за кордоном, відбулись екскурсії по столиці та в області – до парків "Київська Русь" та "Межигір'я", зустрічі з представниками влади та громадськості. Важливою подює був Ярмарок організацій, під час якого відбулось підписання меморандуму про співпрацю між громадськими організаціями діаспори та України. Останнього дня Форуму встановлено новий рекорд – представники молодої діаспори запустили в небо рекордну кількість синьо-жовтих кульок з побажаннями миру і доброї долі Україні.

Офіційна частина Форуму - II Конгрес Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО), що проходив з 27 по 29 серпня., проведено ряд тематичних сесій: "Міжнародна дипломатія та євроінтеграційні процеси України, через співпрацю із світовим українством", "Діаспора як чинник лобіювання економічних інтересів та створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні", "Державна політика України щодо підтримки закордонного українства через призму розвитку молодіжного діаспорного руху", "Закордонне українство в інформаційному просторі України та країнах проживання ". Почесними гостями та спікерами тематичних сесій були Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, депутат Європейського парламенту з Чеської Республіки Павел Свобода, заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, народні депутати України Іван Крулько, Марія Іонова та Борис Тарасюк, народний депутат Парламенту Португалії Іван Гонсалвеш, президент Європейського Конгресу Українців та перший заступник президента Світового Конґресу Українців Ярослава Хортяні, генеральний секретар Світового Конґресу Українців Стефан Романів, президент Конгресу Українців Канади та заступник президента Світового Конґресу Українців Павло Ґрод, Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, голова Іспано-української торгової палати Михайло Петруняк, Посол Канади в Україні Роман Ващук, Посол Сербії в Україні Раде Булатович та інші експерти.

Конґрес СКУМО обрав нового президента та Президію СКУМО. Президентом СКУМО став дотеперішниій перший заступник президента СКУМО Дмитро Лекарцев з Молдови.
До новообраної Президії СКУМО увійшли:
- Олександр Греченюк (Румунія), перший заступник президента,  
- Теона Кахіані (Грузія), заступник президента,
- Костянтин Речко (Литва), заступник президента,
- Мартин Няхай (Словаччина), заступник президента з фінансових питань,
- Роман Руссу (Молдова), секретар
- Раїса Джулинска (Канада), член Президії

Конгресом схвалено зміни до Статуту організації, а найважливіше це скорочення каденції СКУМО з 5 на 3 роки.
Ключовими напрямами діяльності які передбачені програмою новообраного Президента СКУМО Дмитра Лекарцева будуть:
- Лобіювання інтересів української молоді діаспори в усьому світі та створення нових молодіжних організацій;
- Збереження національної ідентичності, культурних традицій та української мови;
- Збільшення соціальної активності української молоді діаспори;
- Подальший розвиток української медіа платформи та інформаційних ресурсів;
- Лобіювання українських національних інтересів Lobby UA;
- Сприяння розвитку діалогу між Україною та представниками бізнесу тих країн, в яких проживає діаспора, для залучення інвестицій в Україну;
- Збільшення потенціалу молодих лідерів та інституційна підтримка молодіжних організацій;
- Підтримка і реалізація культурних, соціальних, освітніх, гуманітарних проектів з українськими партнерами;
- Збільшення регіонального співробітництва між організаціями та налагодження відносин з іншими всесвітніми мережами молодіжних етнічних організації;
- Підвищення співпраці з СКУ, ЕКУ і УВКР;
- Підтримка постійного діалогу з державними органами України;
- Налагодження нових партнерських взаємовідносин з активними молодіжними організаціями України

Також прийнято резолюцію Другого Конґресу СКУМО, в якій підкреслено важливість консолідації світового українства навколо загальноприйнятих програмних діаспорних позицій, в тому числі збереження української національної ідентичності, використання можливостей як неформальна освіта, взаємодія з громадським сектором України, лобіювання українських інтересів за кордоном, закликати українську молодь діаспори долучитись до всесвітніх заходів з нагоди 85-ої річниці Голодомору, а також до акцій спрямованих на підтримку незаконно засуджених українських політв'язнів в Росії.

Додаткова інформація:
Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організації ( СКУМО) – координаційна надбудова  українських молодіжних організації діаспори. Створений в 2013 р. на основі молодіжної комісії при Світовому Конгресу Українців і координувала роботу українського діаспорного молодіжного руху.


Форум української молоді діаспори відбувається щорічно, проходить за підтримки державних та місцевих органів влади України.
Конгрес СКУМО відбувався за попереднім Статутом кожних 5 років, а за новоприйнятими змінами Конґрес відбуватиметься раз в 3 роки.

Цьогорічний Форум української молоді діаспори "Київ 2018" проходив за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики України та Київської міської державної адміністрації, за що організатори Форуму висловлюють щиру подяку.

 

 

Last modified on 20/10/2018

Share this article

Login to post comments