Print this page

Словацький корпус українського студентства та Молодіжна рада при Харківському міському голові підписали Меморандум про співпрацю.

Молодіжна рада при Харківському міському голові та Словацький корпус українського студентства підписали Меморандум про співпрацю.

6 лютого 2019 р. у Харківській міській раді голова Словацького корпусу українського студентства Ярослав Кулина, та голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв підписали Меморандум про співпрацю.

«Наша глобальна місія - зробити так, щоб ті люди, які виїхали з України вже багато років тому, і ті, хто зараз виїжджають на навчання до Європи, ділилися побаченим і будували своє майбутнє в Україні. Щоб зв'язки з українськими студентами, харків'янами, які навчаються в містах Словаччини, Польщі, Чехії та інших країнах, не слабшали, і молодь поверталася до Харкова, допомагаючи тут будувати сильне місто і сильну країну», - зазначив Михайло Лазарєв.

Ярослав Кулина теж харків'янин, він поїхав вчитися до Словаччини і сьогодні зізнався, що весь цей час тужив за рідним містом. Щоб допомогти адаптуватися в чужій країні таким же молодим студентам, як він, в 2015 році Ярослав з однодумцями заснували в місті Кошиці Словацький корпус українського студентства», яка представляє інтереси українських громадян. За цей час організація, зокрема, допомогла понад 300 студентам оформити довідку на тимчасове проживання в Словаччині. За словами Ярослава Кулини, на сьогоднішній день тільки в Кошицях проживає близько 3 тисячі молодих людей з України.

«Ми хочемо, щоб українська молодь, яка активно виїжджає за кордон, не залишала своє коріння і знала, що вона може повернутися в своє рідне місто і застосувати ті знання, які отримала за кордоном, на благо рідного краю. Тому що сьогодні дуже багато молодих людей залишають країну, не знаючи, що в Україні існує не менше можливостей для реалізації, ніж на Заході. Сподіваюся, що наша співпраця дасть позитивні плоди в цій роботі», - підкреслив Ярослав Кулина.

Як зазначив Михайло Лазарєв, в рамках підписаного меморандуму сторони планують проведення заходів, спрямованих на просування і підтримку співпраці з українською молоддю за кордоном, розробку і реалізацію спільних проектів та ініціатив, які сприятимуть розвитку зв'язків між молодіжними організаціями Харкова та Словаччини, а також обмін студентами, фахівцями та експертами в галузі молодіжної політики тощо.

Зокрема, Молодіжна рада спільно зі Словацьким корпусом українського студентства планує провести в Харкові форум за участю українських студентів, які навчаються за кордоном. В рамках заходу молоді люди, які проживають в країнах ЄС, поділяться досвідом та знаннями, які там отримали.

Крім того, в рамках співпраці зі словацькою стороною відбудеться візит представників Молодіжної ради в Кошиці для знайомства з вищими навчальними закладами міста, а також обговорення можливості укладання угоди подвійного диплому між харківськими та словацькими вишами.

Джерело: Харківська міська адміністрація

Last modified on 11/03/2019

Share this article

Login to post comments