Print this page

Молодь діаспори спостерігатиме на президентських виборах в Україні

Молодь діаспори братиме участь в одній з найбільших міжнародних спостережних місій, місії Світового Конґресу Українців, на президентських виборах в Україні, що відбудуться 31 березня. Очолює місію колишній президент СКУ Євген Чолії.

В день виборів за виборчим процесом спостерігатиму 219 короткотермінових спостерігачів з 17 країн, у тому числі молодь з Молдови, Польщі, Білорусі, Румунії, Грузії, Казахстану та інших країн. Короткострокові спостерігачі братимуть участь в моніторингу виборів безпосередньо в день виборів, а в 24-х країнах спостерігатиме в дипломатичних представництвах України.

У складі місії також працюють 122 довгострокових спостерігачів які здійснюють медіа моніторинг по цілому світі.

“Довгострокові спостерігачі працюють в різних куточках світу і спостерігають за засобами масової інформації у країнах свого проживання на наявність будь-яких фактів дезінформації. У режимі онлайн отримана інформація перевіряється на точність та класифікується згідно з джерелами та тематикою”, - повідомляє голова місії Євген Чолій.

Довгострокові спостерігачі пройшли Інтернет-тренінг з медіа моніторингу за участі експертів громадської ініціативи “StopFake” та Києво-могилянської академії. Короткострокові спостерігачі пройдуть тренінг 28 та 29 березня в Києві та 30 березня у Львові та Хмельницькому.

Пан Чолій  зауважив, що за складом та обсягом своєї діяльності Місія СКУ є унікальною, оскільки складається у переважній більшості з україномовних спостерігачів, які обізнані з ситуацією в Україні. І є третя за чисельністю міжнародна місія після ОБСЄ та ЕНЕМО.

Місія СКУ здійснюватиме моніторинг та надаватиме оцінку президентських виборів і в разі другого туру голосування 21 квітня, а також парламентських виборів, запланованих на 27 жовтня.

Last modified on 29/03/2019

Share this article

Login to post comments