Print this page

Відбувся Форум української молоді діаспори "Хмельницький 2019"

Форум української молоді діаспори – одна з найбільш очікуваних і важливих подій в Україні та за її межами. Це місце зустрічі молодих лідерів, однодумців і просто друзів, котрі всім серцем люблять Україну та з радістю сюди повертаються.

Цього року Форум відбувся у Хмельницькому, а програма складалася з двох частин: з неофіційної  24 - 26 серпня та офіційної частини, річні збори СКУМО, з 27 по 29 серпня. На Форум прибули представники із 20 країн світу та різних областей України.

Це вже дев’ятий такий захід, основною метою якого є створення своєрідної платформи для об’єднання, спілкування, налагодження зв’язків між молоддю діаспори та України.

Культурна програма ФУМД, що тривала з 24 по 26 серпня репрезентувала українську культуру, мистецтво та звичаї подільських земель.Кожен день був насичений цікавими подіями, зустрічами та екскурсіями.

24 серпня в Хмельницькій обласній державній адміністрації відбулася зустріч керівництва області з делегацією СКУМО на чолі з Дмитром Лекарцевим, президентом СКУМО.

Керівництво обласної влади Хмельниччини тепло зустріли молодь діаспори на рідній землі та висловили сподівання, що цей візит допоможе їм глибше пізнати Україну, її культуру та налагодити нові зв’язки. Дмитро Лекарцев привітав усіх присутніх з Днем Незалежності та відзначив, що дуже символічним є проведення Форуму саме під час святкування такого важливого для кожного українця свята.

Президія СКУМО висловила готовність ділитися досвідом та надати всі можливості для створення атмосфери співпраці, яку буде взаємовигідною і дійсно змінюватиме Україну на краще.

Далі учасники Форуму діаспори та України брали участь у різноманітних заходах, присвячених святкуванню Дня Незалежності. Організатори приготували гостям свята цікаву та різноманітну програму: виставки, майстер-класи, нагородження. На центральному майдані Хмельницького відбувся святковий концерт за участю кращих оркестрів і творчих колективів області. А найголовніше, цьогорічне святкування Дня Незалежності на Хмельниччині запам’яталося встановленням  Рекорду України. Як символ єднання українців усього світу, на майдані Незалежності створили найбільшу геральдичну мапу Хмельницької області "Єднання з українською світовою діаспорою".

25 серпня учасники Форуму мали змогу відвідати історичний центр Кам’янець-Подільський, а щоб відчути особливу атмосферу Поділля, завітали й до Хотина. Цілий день молодь мала змогу провести час максимально продуктивно завдяки програмі, яка передбачала:
- знайомство з організаторами та переможцями Молодіжна столиця України 2019, місто Кам'янець – Подільський; вітальне слово від Вадима Савчука, заступника міського голови;
- зустріч з представниками місцевого самоврядування та громадськими організаціями „Історія успіху, обмін досвідом, плани на майбутнє”;
- екскурсію по території Хотинського замку. Виставка середньовічної зброї та знарядь облоги, галерея, камера тортур, мальовнича панорама долини річки Дністер.

Приємно здивував усіх й оригінальний проект „Статут міста в коміксах”. У такий спосіб креативні організатори вирішили привернути увагу молоді до Статуту міста Кам'янець – Подільський. Після урочистого закриття фестивалю "Остання столиця" усі ще раз переконалися, що і в Україні є свої дивовижні місця, які обов'язково варто побачити.

26 серпня учасники Форуму української молоді діаспори "Хмельницький 2019" розпочали активно працювати. Проводилися воркшопи, майстер-класи та тренінги. Також в рамках форуму було проведено засідання річних зборів СКУМО. Під час наступних екскурсій учасники змогли більше дізнатися про історію Хмельниччини та ознайомитися із цікавими визначними пам’ятками. Відвідали Народний дім Хмельницького міського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, а також Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень "Родинний затишок". Щодо цього висловила слова вдячності Дмитру Лєкарцеву Аліна Скоморохова, зауваживши, що вже є певні результати Форуму. “Саме ви представляєте Україну у всьому світі, ви є кращим цвітом української нації за кордоном. Ми бачимо, що наше спілкування під час Форуму вже принесло плоди. Молодь дуже активна у волонтерському русі, і ми маємо пропозиції від молодіжних громадських організацій щодо допомоги Центру комплексної реабілітації “Родинний затишок”, який учасники відвідали... Закладено підвалини нових інформаційних проектів, які будуть надалі спільними зусиллями втілюватися в життя.”

27 серпня для участі в офіційній частині Форуму української молоді діаспори прибули також гості з України. Учасників ФУМД чекала цікава та насичена програма, вони брали участь у тематичних сесіях. Кількість представлених спікерів та активістів просто вражала. Своїм досвідом із розвитку організацій поділилася голова Конференції українських пластових організацій Марта Кандюк-Кузьмович із США. Виступали також почесний президент СКУМО Мирослав Гочак, представник ОБСЄ в Україні Лукас Кєльцен і засновник Міжнародної громадської організації "Global Ukraine" Віолета Москалу, котра наголосила на надзвичайній важливості наявності квоти для представників діаспори у Верховній Раді України. До розмови долучилися Голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний та народний депутат VIII скликання Степан Барна. Відбулася також продуктивна зустріч із земляцтвом Хмельниччини. Історією становлення громадської організації "Земляцтво Хмельниччини" поділився її голова Михайло Каплун. Ще одна тематична сесія була присвячена покращенню інформаційно-комунікаційного простору: Україна - Діаспора. Обговорили основні інструменти залучення українців за кордоном до модернізації зовнішньої та внутрішньої політики України, а також способи боротьби з дезінформацією та важливість асиметричних рішень у внутрішній та зовнішній інформаційній політиці.

Ганна Крисюк виступила модератором наступної тематичної сесії „Бізнес та інновації. Допомога організацій української діаспори у розвитку економічних зв`язків”, наголосивши на тому, що тема дійсно є дуже важливою та актуальною. Адже за допомогою правильного розвитку бізнесу, налагодження мостів дружби між Україною та Європою відкриваються нові можливості та горизонти розвитку для світової української спільноти.

Поділилися проектами та досвідом роботи у цьому напрямку також Аліна Скоморохова, співзасновниця Міжнародної організації жінок-українок „МОЖУ”, Мирослав Гочак, голова Українсько-Сербської ділової палати, Віолета Москалу, та директор ODIMM Петро Гургуров. На завершення роботи дискусійних панелей президент СКУМО Дмитро Лекарцев подякував спікерам, які розповіли про свій досвід учасникам форуму, а також організаторам за підготовку та проведення заходу. На згадку він вручив подяки від Світового конгресу українських молодіжних організацій.

Урочисте відкриття Форуму відбулось в органному залі Хмельницької обласної філармонії. Вітання висловив президент СКУМО Дмитро Лекарцев: "Наш Форум – це простір для діалогу. Тут народжуються нові партнерства та нові проекти. І я щиро вірю, що молодість, інноваційність та енергія, якими повна ця зала, зіграють значну роль у побудові нового іміджу України та просування її інтересів у світі".А також до вітального слова були запрошені міський голова Хмельницького Симчишин Олександр, почесний президент СКУМО Мирослав Гочак, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, т.в.о. заступника голови Хмельницької адміністрації Володимир Кальніченко та голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний.

Мирослав Гочак наголосив на важливості взаємодії української молоді діаспори та налагодженні мостів дружби і співпраці між українським та європейським бізнесом. У свою чергу засновниця міжнародного глянцю БізнесWoman, директор україно-угорської консалтингової компанії “East West Mentor UA” Ганна Крисюк зазначила, що на сьогоднішній день молодь діаспори є найкращим лобістом українських інтересів у світі і є великою рушійною силою, яка допомагає всій Україні, також передала вітання учасникам Форуму від народного депутата України Дмитра Лубінця, президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова і першого заступника Міністра молоді та спорту України Олександра Яреми. Крім того, вона висловила особливі слова вдячності співорганізатору Форуму, співзасновниці Міжнародного об’єднання жінок-українок Аліні Скомороховій, яка зробила усе можливе, щоб цей міжнародний захід пройшов на найвищому рівні.

Серед почесних гостей форуму були присутніми: голова Тернопільської ОДА (2014-2019) Степан Барна, засновниця ГО “Global Ukraine” Віолета Москалу та ін. Наприкінці учасників чекала святкова концертна програма. Гості мали чудову нагоду ознайомитися і з мистецьким доробком артистів обласної філармонії, які неодноразово виступали в кращих концертних залах не лише України, а й Європи. Приємним подарунком для гостей форуму стала етновечірка із народними забавами, конкурсами та виступами кращих танцювальних і творчих колективів Хмельниччини.

В приміщенні Хмельницького молодіжного центру відбулось також NGO Cafe. Учасники форуму та представники влади підписали Меморандум про співпрацю між СКУМО та Хмельницькою ОДА, ОР та МР. Дмитро Лекарцев, подякував міському голові Олександру Симчишину та керівникам області за те, що форум був організований на такому високому рівні.

Зі свого боку міський голова Хмельницького зазначив, що щасливий, що форум уже має хороші результати і домовленості щодо майбутньої співпраці. І незважаючи на те, що в Україні складна ситуація, країна живе та розвивається і це потрібно доносити до світу. І найголовніше те, що діаспора дуже допомагає в цій справі.

Фінальним акордом Форуму стала підсумкова прес-конференція в Агенції сталого розвитку „Астар” та підписання Дмитром Лекарцевим та директором Агенції Олегом Демчуком меморандуму про співпрацю між СКУМО та “Астар”. Керівництво СКУМО також вшанували пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України. Запалювали свічки пам’яті на Майдані Незалежності та поклали квіти до меморіальної стели пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Для всіх учасників Форуму української молоді діаспори час пролетів дуже швидко, а самі події залишили приємний післясмак й відчуття відповідальності та надважливості молоді для України в теперішній час.

 

Last modified on 02/11/2019

Share this article

Login to post comments