Print this page

Президент СКУМО привітав новоoбраний провід ЕКУ

Новий провід було обрано під час ХIII з’їзду Європейського Конгресу Українців (ЕКУ), які проходила в Чехії на початку грудня. Президент  СКУМО  Дмитро  Лекарцев привітав новообрану управу організації та новообраного президента Богдана Райчинеця.

У своєму листі Дмитро Лекарцев висловив свою впевненість у тому що «що нове керівництво Європейського Конгресу Українців дасть новий позитивний імпульс у взаємодії між ЕКУ та структурами які входять у склад Конгресу так як наші обидві організації поділяють однакове бачення  розвитку міжнародного українства, європейської інтеграції та територіальної цілісності України.».

ЕКУ заснований в 1949 році представниками політичної еміграції у Великобританії. Конгрес тоді об'єднав європейське українство, яке впродовж десятиліть не тільки зберігало свою самоідентичність, але й розповідало світу правду про Україну, а також робило все від нього залежне для відновлення України як самостійної соборної держави. На даний час Конгрес об’єднує 19 організацій - повноправних членів ЕКУ, які представляють українство на теренах Європи.

Обрано новий склад Управи ЕКУ, до якої увійшли:

▪ Богдан Райчинець – Президент (Чехія)

▪ Мирослав Гочак – Віцепрезидент (Сербія)

▪ Віктор Бандурчин – Секретар (Словаччина)

▪ Микола-Мирослав Петрецький – член Управи (Румунія)

▪ Ярослава Хортяні – член Управи (Угорщина)

▪ Галина Маслюк – член Управи (Греція)

▪ Петро Ревко – член Управи (Великобританія)

 

Last modified on 11/12/2019

Share this article

Login to post comments