Print this page

Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО) направив відкритого листа головам європейських інституції

В листі до президента Європейської комісії, Урсули фон дер Ляєн, голови Європейської ради, Шарля Мішеля, голови Європейського парламенту, Давида Сасоллі та Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, Жосеппа Борелля, президент СКУМО, Дмитро Лекарцев, звернув увагу керівників європейських інституцій на приклади російської дезінформації з метою дискредитувати Україну та українців в очах міжнародної спільноти використовуючи європейські інформаційні ресурси.

 

Так наприклад в червні в португальській газеті «Público» вийшло одразу 3 статті, у яких Україна названа “колискою світового сучасного нацизму” та “тренувальним майданчиком для неонацистів з усього світу”. А 23 червня публікації повторились. Пізніше ці матеріали були розтиражовані російськими ЗМІ.

На статті у газеті «Público» вже відреагували в посольстві України в Лісабоні та союз українців Португалії, висловивши обурення поданням неправдивої інформації.

У своєму листі СКУМО нагадало що за останній час, East Strategic Communication Task Force, європейська інституція завданням котрої є моніторинг проявів fakenews та дезінформації, зафіксувала 4500 випадків дезінформації за якими стояли російські провладні або спонсоровані Росією ЗМІ. Цілями інформаційних атак є не тільки України та країні Східного партнерства, але і країни члени ЄС. Ці атаки є головним викликом для європейських демократій та суспільств, і Союз повинен вирішувати це, дотримуючись європейських цінностей і свобод.

Президент СКУМО також звернувся до керівників європейських інституцій з закликом:

- Вжити додаткові більш жорсткі заходи для припинення російської дезінформації в Європі;

- Посилити санкції проти Російської ФедераціїShare this article

Login to post comments